Galerie šnečci

 • Náš poslední výlet do města

  Náš poslední výlet do města

  Dnes jsme se vydali na poslední výlet do města. Byl to tajný výlet. Nikdo nevěděl, kudy a kam nás povede a dovede "tajuplný agent". Příkazy přicházely na telefon paní učitelce Ivetce. Vyjeli jsme trolejbusem a příkaz na vysednutí zněl - zastávka Dlouhá. Odsud zněly pokyny - přes Zlaté jablko na náměstí .... jehož název jsme měli uhodnout. Otvorem v soše pak pohled na důležitou stavbu ..... Radnici a dále pak průchodem na ulici Zárámí. Odtud rovně přes přechod, pak vpravo, rovně, vlevo rovně, vpravo rovně.....a to byste neuhodli, kam nás pokyny zavedly! Do cukrárny MARUŠKA. Tam už to důvěrně známe. Čekal nás tam samotný "tajemný agent", který nás celou dobu sledoval na kamerách :-) a také poslední letošní odměna - zmrzlina dle vlastního výběru a vynikající ovocná limonáda z čerstvého ovoce. Obsluhovala nás vzorně maminka Sofinky Mikáčové. Byla samý úsměv! Tak to má vypadat! Děkujeme mockrát na dobroty a těšíme se na příští školní rok v naší školce! Krásné prázdniny vám všem!


  více

 • Rozloučení 2. část - fotografie

  Rozloučení 2. část - fotografie

  Celý týden jsme žili v naší třídě organizováním a přípravou našeho slavnostního rozloučení s předškoláky. Výsledek naší práce jste měli možnost včera 21. června shlédnout na vlastní oči. Ač technika trošku zlobila, počasí nám přálo a vše nakonec dopadlo výborně. Tady Vám teď dáváme nahlédnout alespoň z části, co všechno jsme si pro vás připravili a také čím vším jste zase Vy přispěli ke zdaru akce. Děkujeme!

  Děkujeme mamince Linkové, za poskytnuté krásné fotografie :-)

   


  více

 • Rozloučení s předškoláky 2018

  Rozloučení s předškoláky 2018

  Fotek byla spousta, tak teď ještě daší část :-)


  více

 • Adélka s námi oslavila své 7. narozeniny

  Adélka s námi oslavila své 7. narozeniny

  Adélka Gabrielová s námi oslavila své 7. narozeniny a moc jsme si pochutnali na všem, co nám přinesla. Nechyběla přání od dětí včetně narozeninové pusy. S přáním všeho nejlepšího pro naši nastávající školačku se připojily i paní učitelky. 


  více

 • Malí námořníci, poznáte je?

  Malí námořníci, poznáte je?

  Naše přípravy na rozloučení s našimi předškoláky vrcholí. Dnes si všichni nakreslili svůj autoportrét a s námořnickou čepicí se budou plavit na naší (papírové) lodi. Poznáte je schované za obrázky? Myslím, že se nakreslili báječně. A když už jsme u detektivní činnosti, mám něco jen pro rodiče. V rámci malého sociologického průzkumu chceme mít představu, kolik rodičů čte naše příspěvky. Prosíme dětem ani muk, ostatním rodičům také nic neprozrazujte o naší malé hře. Kdo sleduje naše příspěvky, může předat nebo poslat lístek po dítěti s naším tajným heslem některé paní učitelce ze Šnečků. Nejlépe připojte na lístek i své příjmení. Heslo zní: "Školka je prima!". 


  více

 • Náš malý výlet do města se vydařil

  Náš malý výlet do města se vydařil

  Několika fotkami z dnešního rána vám chceme přiblížit už druhý motýlí přírůstek, který se vyklubal u nás ve třídě. Tatínek Kačenky Vavrušové nám motýlí miminko nakrmil a pod jeho odborným dohledem jsme mohli pozorovat nádheru motýlích křídel. Dnes jsme si také v dopoledních hodinách udělali společně malý výlet do města. Hlavně jsme si chtěli udělat pěknou procházku městem, které rádi poznáváme, ale hlavním cílem byla zmrzlina. Počasí nám přálo, nožky nikoho nebolely (až na patu paní učitelky Ivety) a chuť na zmrzlinu rostla. Nakonec jsme se rozhodli jít ochutnat tuto pochoutku do cukrárny Maruška, kde pracuje maminka naší Sofinky Mikáčové. Děti si mohly vybrat z několika příchutí. A že to byla dobrota!!! Maminka Sofinky nám na rozloučenou dala dárek pro celou třídu - slaďoučká lízátka, ale ty už by naše bříška před obědem nezvládly. Tak si je děti odnesly domů. V parku jsme si také pochutnali na sušených jablíčkách od Ondráška Noska. My máme moc hodné rodiče. Děkujeme.


  více

 • Dnes se nám narodil Otík ....

  Dnes se nám narodil Otík ....

  Dnešní den byl už od rána plný vzrušení. Kačenka s Amálkou objevily hned ráno, že se nám"vykuklil" motýlek. Byl to Otakárek fenyklový, a tak jsme mu začali říkat OTÍK. Sklenici s kuklami motýla nám před několika dny přinesla Kačenka Vavrušová. U sklenice, ve které se Otík narodil, bylo pořád plno dětí. Dokonce se přišly podívat i děti ze třídy Včeliček a naše paní kuchařky. To bylo radosti. Dopoledne jsme vůbec nezaháleli, někteří předškoláci si skládali své papírové lodičky na nástěnku, povídali jsme si o koloběhu vody v přírodě, společně jsme si zazpívali a své ručičky jsme procvičili prostřednictvím grafomotorických listů. Naši dopolední svačinku nám zpestřila Julinka Gregůrková plnou miskou výborných třešní. Jen se po nich zaprášilo. Děkujeme. Na zahradě jsme pak  za bouřlivého jásotu dětí našeho Otíka vypustili ven ze sklenice. V přírodě mu bude nejlépe. Ještě máme ve sklenici jednu kuklu, a tak ji budeme pozorovat, jestli nám nepřibude další motýl.


  více

 • Páteční malování

  Páteční malování

  V pátek nás předčasně zahnal déšť ze zahrady zpátky do třídy. Tak jsme si nachystali barvy, štětce, výkresy a malovali. Předškoláci i jejich mladší kamarádi vytvořili nádherné obrázky související s mořem i naším tématem k letošnímu rozloučení s předškoláky. Brzy uvidíte na vlatní oči, co jsme vytvořili....


  více

 • Malířské nadšení

  Malířské nadšení

  Správné malířské nadšení jsem musela zdokumentovat. A co to bude, až to bude ...? Třeba širé moře. A trošku toho mořského oparu se nám dostalo i na fotečky. Snad nějaký ten flíček na tričku nám maminky s úsměvem odpustí.


  více

 • POSLEDNÍ DÁREČEK PRO ŠNEČKY

  POSLEDNÍ DÁREČEK PRO ŠNEČKY

  Dostali jsme poslední krásný dárek, který nám ježík schoval a děti musely hádat, kde je. Jelikož jsou to koumáci a výzkumníci, hned na to přišli.

  Za krásný dar děkujeme rodičům Ondráška Noska.


  více

 • VÁNOČNÍ AKTIVITY S PRAXÍ

  VÁNOČNÍ AKTIVITY S PRAXÍ

  Poslední návštěva praxe letošního roku byla super. Praktikanti si pro nás připravili plno aktivit. 1- házeli jsme botou, 2- navlékali jsme popcron na šňůrku, 3- zdobili jsme si vánoční ozdobu, 4- malovali jsme, co bychom si přáli od ježíška, 5 - pouštěli jsme lodičky a rozkrajovali jsme jablíčka. Za každý splněný úkol jsme dostali razítko.

  Až jsme si splnili úkoly, šli jsme vyrábět svícen z jablíčka a svíčky. Každý si to nazdobil podle svých představ.

  A to nejlepší nakonec! Sněhová bitva!


  více

 • VÁNOČNÍ VÝLET

  VÁNOČNÍ VÝLET

  Ještě před vánočními prázdninami jsme se vydali do města. Napřed jsme navštívili výstavu lega, kde jsme si hlavně pohráli, což nás bavilo nejvíc. Byli jsme hrozně hodní a šikovní a dokonce jsme na plakátku viděli naši Julinku, byla tam jako modelka.

  Na zpáteční cestu jsme se vydali přes město a náměstí, prohlédli jsme si trhy, každý jsme si něco přáli pod zvoničkou a až paní učitelka jako poslední pro nás zazvonila. Vyfotili jsme se u vánočního stromu a se zmrzlými nosy jsme se vydali na trolejbus. 


  více

 • VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ

  VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ

  Za fotografie děkujeme paní Čechové a panu Huskovi.


  více

 • ŠAMPÁŇO A KOLÁČKY

  ŠAMPÁŇO A KOLÁČKY

  "paní Mirečko víš, co? já mám dneska narozeniny" bylo slyšet Kačenku už z chodby, šampaňské jí cinkaly v rukách a v tašce měla velkou krabici svatebních koláčků. Dali jsme si všechno a bylo to moc dobré.


  více

 • PERNÍČKY

  PERNÍČKY

  Ve středu, za pomoci praktikantů, jsme se rozhodli péct perníčky. Holky nám vždy rozválely těsto a my jsme vykrajovali, šlo nám to. Nejhůř dopadlo ovšem pečení :-) 


  více

 • ZASE DALŠÍ OSLAVA:-)

  ZASE DALŠÍ OSLAVA:-)

  Když Julinka měla v neděli sávtek a ještě před generálkou besídky jsme se dali do oslavy.


  více