Galerie šnečci

 • Hudební pohádka v ZUŠ Zlín

  Hudební pohádka v ZUŠ Zlín

  Program dětí ZUŠ Zlín představil všechny obory hravou i poučnou formou pod názvem "Hudební pohádka". Návštěvu tohoto představení jsme brali vážně, včetně slavnostního oblečení. Dětem to moc slušelo. Nakonec jsme se společně vyfotili i s hlavní postavou celého příběhu "Fifinkou". Sluníčko hřálo a my jsme si dopřáli zdravou procházku do školky.


  více

 • Jak se nám povedly naše čarodějnice

  Jak se nám povedly naše čarodějnice

  Vyzdobili jsme si šatmu vlastními čarodějnicemi dle své fantazie. Malování temperovými barvami děti vždy moc baví. Taky jsme nezapomněli na věrné pomocníky, černé kočky, které si děti samy vystřihly. Už teď se těšíme na středeční čarodějné dopoledne plné zábavných úkolů. Jen aby nám přálo počasí. Děti se hned ráno obléknou do vlastních čarodějných kostýmů a pak už si vše společně užijeme...


  více

 • Zdeněčkovi šla práce pěkně od ruky...

  Zdeněčkovi šla práce pěkně od ruky...

  Náš malý hasič správně poskládal a nalepil dle časové posloupnosti celý příběh, který pak následně sám hezky převyprávěl.  Zdeněček nebývá tak často upovídaný. Jen tak dále.... 


  více

 • Trénujeme a posilujeme jako malí hasiči a policisté

  Trénujeme a posilujeme jako malí hasiči a policisté

  V pátek jsme uzavřeli naše týdenní téma, ve kterém jsme si povídali o záchranném systému. Procvičili jsme svá těla na přakážkové dráze, kterou družstvo hasičů i policistů zvládlo na výbornou. Podívejte se na některé záběry z akce...


  více

 • Záchranný systém u šnečků

  Záchranný systém u šnečků

  Tento týden máme krásné a užitečné téma. Učíme se důležitá čísla záchranného systému a umíme je použít i v praxi, (dramatizace situací a vymačkávání čísel na telefonu). S jejich zapamatováním nám pomáhá nejen pěkná básnička, ale i obrázky policie, hasičů a sanitky, poznáváme jejich uniformy, vozy, co pořebují ke své práci. Seznamujeme se nejen s číslicemi, ale i písmenky - přiřazujeme, skládáme slova, tvoříme rýmy. Soutěžíme ve družstvech, učíme se komunikovat a spolupracovat s ostatními kamarády. Nadšení dětí při hrách mě vždy mile překvapí. Zahráli jsme si i na filmaře, kteří točí svůj film o velkém požáru - stříháme, lepíme a hlavně se děti učí časovou posloupnost příběhu, který pak samy převypráví. Vyrobíme si sami deskovou hru se smajlíky, která nás upozorní na nebezpečné předměty, se kterými se děti mohou setkávat. .Hrajeme si na řidiče a dopravní policii - poznáváme dopravní značky a některé použijeme i na zahradě MŠ. Každý týden se věnujeme i grafomotorice zaměřené k tématu. Hrajeme si na tajné agenty "Co se změnilo", "Všechno jezdí, co kola má", procvičíme těla na překážkové dráze. Máme domluvenou návštěvu u zlínských hasičů - budeme včas informovat o termínu.

   


  více

 • POSLEDNÍ FOTKA

  POSLEDNÍ FOTKA

  s paní učitelkou Míšou...


  více

 • POSLEDNÍ DÁREČEK PRO ŠNEČKY

  POSLEDNÍ DÁREČEK PRO ŠNEČKY

  Dostali jsme poslední krásný dárek, který nám ježík schoval a děti musely hádat, kde je. Jelikož jsou to koumáci a výzkumníci, hned na to přišli.

  Za krásný dar děkujeme rodičům Ondráška Noska.


  více

 • VÁNOČNÍ AKTIVITY S PRAXÍ

  VÁNOČNÍ AKTIVITY S PRAXÍ

  Poslední návštěva praxe letošního roku byla super. Praktikanti si pro nás připravili plno aktivit. 1- házeli jsme botou, 2- navlékali jsme popcron na šňůrku, 3- zdobili jsme si vánoční ozdobu, 4- malovali jsme, co bychom si přáli od ježíška, 5 - pouštěli jsme lodičky a rozkrajovali jsme jablíčka. Za každý splněný úkol jsme dostali razítko.

  Až jsme si splnili úkoly, šli jsme vyrábět svícen z jablíčka a svíčky. Každý si to nazdobil podle svých představ.

  A to nejlepší nakonec! Sněhová bitva!


  více

 • VÁNOČNÍ VÝLET

  VÁNOČNÍ VÝLET

  Ještě před vánočními prázdninami jsme se vydali do města. Napřed jsme navštívili výstavu lega, kde jsme si hlavně pohráli, což nás bavilo nejvíc. Byli jsme hrozně hodní a šikovní a dokonce jsme na plakátku viděli naši Julinku, byla tam jako modelka.

  Na zpáteční cestu jsme se vydali přes město a náměstí, prohlédli jsme si trhy, každý jsme si něco přáli pod zvoničkou a až paní učitelka jako poslední pro nás zazvonila. Vyfotili jsme se u vánočního stromu a se zmrzlými nosy jsme se vydali na trolejbus. 


  více

 • VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ

  VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ

  Za fotografie děkujeme paní Čechové a panu Huskovi.


  více

 • ŠAMPÁŇO A KOLÁČKY

  ŠAMPÁŇO A KOLÁČKY

  "paní Mirečko víš, co? já mám dneska narozeniny" bylo slyšet Kačenku už z chodby, šampaňské jí cinkaly v rukách a v tašce měla velkou krabici svatebních koláčků. Dali jsme si všechno a bylo to moc dobré.


  více

 • PERNÍČKY

  PERNÍČKY

  Ve středu, za pomoci praktikantů, jsme se rozhodli péct perníčky. Holky nám vždy rozválely těsto a my jsme vykrajovali, šlo nám to. Nejhůř dopadlo ovšem pečení :-) 


  více

 • ZASE DALŠÍ OSLAVA:-)

  ZASE DALŠÍ OSLAVA:-)

  Když Julinka měla v neděli sávtek a ještě před generálkou besídky jsme se dali do oslavy.


  více